Overslaan naar hoofdnavigatie Overslaan naar zoeken Overslaan naar hoofdinhoud

De kracht van microalgen voor een betere levergezondheid

  • T&V
  • UA Universiteit Antwerpen - Fac. Farmaceutische, Biomedische en Diergeneeskundige Wetenschappen
  • Vrije Universiteit Brussels, Brussels, Belgium.

Projectdetails

Beschrijving

Algemeen kader

In welke mate kunnen we microalgen nuttig inzetten voor een gezondere toekomst, concreter, voor de ontwikkeling van een natuurgebaseerde oplossing voor levergezondheid? Daar zet het onderzoeksproject ALGA-CARE op in. De focus ligt op aandoeningen zoals MASLD en MetALD. Dat zijn  vormen van leververvetting die wereldwijd sterk toenemen. Microalgen vormen een duurzame en veelzijdige bron van bioactieve stoffen met potentieel gunstige effecten op de lever. Door mariene biotechnologie te koppelen aan medische en voedingswetenschappen wil Alga-Care deze natuurlijke bronnen toegankelijk maken voor toepassingen dicht bij de mens.


Onderzoeksaanpak

In Alga-Care worden microalgen doelgericht gestuurd om specifieke bioactieve stoffen aan te maken via de OSMAC-strategie (One Strain, Many Compounds). De geproduceerde bioactieven worden geïsoleerd en grondig geanalyseerd met geavanceerde analysetechnologieën. Hun effect wordt getest in innovatieve levermodellen die de menselijke situatie zo goed mogelijk benaderen. De meest veelbelovende stoffen worden verder onderzocht in preklinische studies. Daarnaast ontwikkelt het project formulaties die de bioactieven beschermen tegen vertering in de maag en ze gericht naar de lever brengen om opname en werking te versterken.

AcroniemALGA-CARE
StatusIn uitvoering
Effectieve start/einddatum1/04/2631/03/29

Financiering

  • VLAIO

Data Management Plan vlag voor FRIS

  • DMP niet aanwezig

Vingerafdruk

Bekijk de onderzoeksonderwerpen aangekaart door dit project. Deze labels worden gegenereerd op basis van de onderliggende toekenningen/beurzen. Samen vormen ze een unieke vingerafdruk.