Projectdetails
Beschrijving
Het hoofddoel van het ALL READY poject is een kader voor te bereiden voor een toekomstig Europees netwerk van Living labs en onderzoeksinfrastructuur, die de transitie naar agro-ecologie in heel Europa faciliteren. Het uitgangspunt is de overtuiging dat open innovatie systemen, en in het bijzonder Living Labs (LLs) en onderzoeksinfrastructuren (RIs) de uitrol van agro-ecologie in Europa kunnen versterken.
Onderzoeksaanpak
Het project steunt op een participatieve en inclusieve aanpak en op experimenten in een real life context. Het maakt dus zelf gebruik van de principes van living labs. Het project bestaat uit 3 fasen: een eerste voorbereidende fase waarin de visie, het draagvlak en de missie voor het netwerk worden gedefinieerd en de criteria voor participatie in het netwerk worden geëxpliciteerd. In een tweede fase worden verschillende randvoorwaarden voor het toekomstige netwerk voorbereid (duurzaamheid, governance, capaciteitsopbouw, data- en kennismanagement). De plannen worden samen met de belanghebbenden opgesteld en vervolgens in een kleinschalig proefnetwerk getest en verfijnd om ze waar nodig aan te passen.
Relevantie/Valorisatie
Dit project maakt het mogelijk om de huidige en opkomende LL's en RI's in heel Europa en hun kenmerken in kaart te brengen, waarbij 'best practices' worden belicht. Een van de eindresultaten van het project is een kleinschalige implementatie van het gevalideerde kader van ALL READY.
EU Horizon2020
Acroniem | ALL-READY |
---|---|
Status | In uitvoering |
Effectieve start/einddatum | 1/11/20 → 31/10/23 |
Links | https://www.all-ready-project.eu/ |
Data Management Plan vlag voor FRIS
- DMP aanwezig